Pár Zajímavostí

Noční doprava na Maltě
Noční doprava na Maltě
Pastizzi
Pastizzi
Scéna ze seriálu Hra o Trůny (dole) a Antonio na místě natáčení (nahoře). Toto místo je známé jako Azurové okno.
Scéna ze seriálu Hra o Trůny (dole) a Antonio na místě natáčení (nahoře). Toto místo je známé jako Azurové okno.

- Na Maltě se stejně jako v Anglii jezdí po levé straně. I když nebudete mít v plánu řídit vozidlo, je třeba si na to zvyknout.

- Malťané jsou obecně příjemní lidé. Většina vám ráda pomůže, když potřebujete a ani na rušných místech se většinou nepouští do konfliktů. Rozdíl nastane pouze až si sednou za volant. 

- Na maltě je velice vytížená doprava. Člověk si musí zvyknout na to, že dostat se někam veřejnou dopravou může být velice náročný úkol. Pokud chcete, aby vám autobus na nějaké zastávce zastavil, musíte mu dát signál. To způsobuje veliké nepřesnosti v jízdním řádu a na některých zastávkách je zcela běžné, že autobus může dorazit o deset minut dříve, o deset minut později, nebo nedorazit vůbec. Zácpy jsou v rušných hodinách také běžná záležitost. Řeknete si, že to už je možná lepší se dopravit po svých, protože městská část Malty je malá, ale na to je třeba se v tamních všelijak propletených a indentických uličkách vyznat, nebo mít po ruce GPS.

- Pastizzi. Jedna z prvních věcí, o kterých tu uslyšíte. Jde o kapsičky z listového těsta, plněné buď mletým kuřetem, sýrem, nebo nutellou. Na Maltě je také velice populární dělat jídla ve formě koláčů.

- Malta je populární také mezi filmaři. Natáčela se zde spousta projektů, jako třeba film Assassin's Creed, nebo seriál Hra o Trůny. Projít si některé z natáčecích lokácí rozhodně není k zahození.